Архів
Август 2013
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июл   Сен »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Забрудненню пластиком — ні

З досягненнями цивілізації в наш побут активно почав «входити» пластик. Кожного року в продаж випускається більше 300 тон виробів з пластику, а на його виготовлення витрачається до 8% загального об’єму світової нафти.

Під час курортного сезону саме пластиковий одноразовий посуд став невід’ємним атрибутом відпочиваючих та туристів. Ми всі вже звикли пити воду із пластикових пляшок, зберігати їжу в пластикових контейнерах, складати продукти харчування в пластикові пакети. Це зручно, але НЕБЕЗПЕЧНО! Нажаль, вироби з пластику несуть загрозу здоров’ю людині та наближають екологічну катастрофу навколишнього середовища.

При виготовленні пластикового посуду використовується велика кількість отруйних компонентів, які несуть небезпеку наявністю цілого букету захворювань, а головне — порушують ендокринну систему організму людини, так полівінілхлориди негативно впливають на нервову систему та визивають онкологічні захворювання, діоксин також викликає захворювання на рак, сурьма з часом починає «вимиватися» із пластика і потрапляє у воду. Вже в малих дозах вона може викликати негативний вплив на шлунково — кишковий тракт людини.

Від «пластикових дарів» не менше страждає і природа. Кожного року мільйони тон використаного пластика опиняється у водоймах, на ґрунті «цвітуть» цілі плантації. Щорічно, за даними комітету ООН з охорони природи, пластикові відходи є причиною загибелі біля 1 мільйону птахів, 100 тисяч морських ссавців та великої кількості риб. Пластик не гниє, а лише засмічує. В природі не існує мікроорганізмів, які могли б переробити пластик. На цей процес знадобляться сотні, або тисячі років. І весь цей час із пластика будуть виділятися отруйні речовини.

З метою збереження природи й одночасно місця відпочинку, обов’язково зберіть сміття, відсортуйте його та покладіть у окремі контейнери: «для пластику», «для скла», «для органічних відходів». Чим більше відсортованого сміття буде вивезено з заповідної території та передано на переробку, тим менше залишиться його на узбережжі та потрапить у море. Ви також можете забрати сміття з собою!

Дякуємо Вам за залишене за собою чисте місце відпочинку!

Пам’ятайте — купи сміття не лише естетично заважають відпочинку, засмічують узбережжя, а й шкодять вашому здоров’ю!

Відділ еколого — освітньої роботи та рекреаційного благоустроюнаціонального природного парку «Білобережжя Святослава»

Iмя