Архів
Октябрь 2013
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Сен   Ноя »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Комахи Червоної книги України Національного природного парку «Білобережжя Святослава»

Комахи Червоної книги України

Національного природного парку «Білобережжя Святослава»

Махаон (Papilio machaon Linnaeus, 1758) – належить до родини Косатцеві (Papilionidae). Зустрічається на відкритих степових ділянках парку. Дає три генерації на рік. Літ метеликів – з кінця квітня до вересня. Гусінь живиться на рослинах родини зонтичних. Зимує лялечка. Природоохоронний статус виду – вразливий.

Подалірій (Iphiclides podalirius Linnaeus, 1758) – належить до родини Косатцеві (Papilionidae). Зустрічається в степу з заростями чагарників та на околицях сел. Дає дві генерації на рік. Літ метеликів з квітня до жовтня. Гусінь живиться на диких або культурних розоцвітих. Зимує лялечка. Природоохоронний статус виду – вразливий.

Бджола-тесляр звичайна (Xylocopa valga Gerstaecker, 1872) – родина – Справжні бджоли (Аpidae). Зустрічається в усіх біотопах парку. Літ імаго з квітня до вересня. Дає одну генерацію на рік. Зимує імаго. Гнізда влаштовує в деревині. Природоохоронний статус виду – рідкісний.

Дибка степова (Saga pedo Pallas, 1771) – родина – Коники справжні (Tettigoniidae). Зустрічається в степу, в сухих листяних гайках. Представлені самками, розмножуються партеногенетично. Генерація однорічна. Зимують на стадії яйця. Імаго зустрічаються з липня до осені. Харчуються комахами. Природоохоронний статус виду – рідкісний.

 (Empusa fasciata Brulle, 1836) – належить до родини Емпузиди (Empusidae). Зустрічається в степу, луках, солончаках. Генерація однорічна. Зимують личинки різного віку. Імаго з’являються в червні. Харчується комахами. Природоохоронний статус виду – вразливий.

Зегрис евфема (Zegris eupheme Esper, 1805) – родина – Білани (Pieridae). Зустрічається в степу, луках. Дає одну генерацію на рік. Літ метеликів з квітня до травня. Гусінь живиться на хрестоцвітих. Природоохоронний статус виду – зникаючий.

 Ктир гігантський (Satanas gigas Eversmann, 1855) – родина – Ктирі (Asilidae). Зустрічається на всіх відкритих ділянках парку. Дає одну генерацію на рік. Імаго з’являються влітку. Личинки розвиваються в верхніх шарах ґрунту. Живляться комахами. Природоохоронний статус виду – вразливий.

Сколія гігантська (Scolia maculata Drury, 1773) – родина – Сколієві оси (Scoliidae). Зустрічається в степу Рибаківського науково-дослідного та природоохоронного відділення парку та передмісті Очакова. Дає одну генерацію на рік. Літ імаго – з травня до серпня. Імаго живляться нектаром, личинки – паразити жука-носорога. Зимує личинка. Природоохоронний статус виду – неоцінений.

Iмя