Архів
Ноябрь 2013
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт   Янв »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Птахи

Світ пернатих парку надзвичайно багатий. Його територія слугує природним міграційним шляхом, місцем концентрації, зимівлі та гніздування близько 300 видів птахів. З них, одна третина виводить пташенят, в тому числі «червонокнижні» пернаті: нерозень, чернь червонодзьоба, чернь білоока, пухівка, орлан-білохвіст, пісочник морський, кулик-довгоніг, кулик-сорока, чоботар, лежень, крячок малий, совка та сова болотяна.

Загалом список занесених у Червону книгу України птахів парку нараховує щонайменше 60 видів. Значною є чисельність рожевих пеліканів, сотенні зграї яких можна спостерігати в теплий період року. Взимку територія парку є місцем скупчення орланів-білохвостів, яких тут збирається понад 100 особин. В акваторіях парку тримаються тисячні зграї гоголів та крехів середніх.

Особливо важлива роль парку у збереженні водоплавних птахів, для яких Кінбурнська коса разом з прилеглими акваторіями моря та лиману, слугує «пташиним» вокзалом. Тут десятки тисяч особин різних видів пернатих зупиняються на відпочинок і годівлю під час міграцій та зимують. Переважна більшість цих птахів мешкає за межами України, в тому числі і в тундрі, наприклад, кулики-побережники, лебеді кликун та малий.

Над морем постійно літають зграї великих бакланів. Якщо пощастить, можна побачити і «морських мандрівників» — буревісників, котрі супроводжують косяки риб. На морському узбережжі годуються зграї куликів та мартинів.

Постійно на очі потрапляють також і пернаті хижаки: луні, канюки, яструби, соколи та інші. Гніздовими є орлан-білохвіст, лунь очеретяний, канюк звичайний, підсоколик великий та боривітер звичайний. Пролітні -скопа, орел-змієїд та зимуючий — лунь польовий, активно полюють на території парку.

У сосновому лісі під час «тихого полювання» на гриби, можна почути і навіть побачити золотомушок жовточубих. Ці пташки, найменші за розмірами у фауні України, галасливими зграйками обстежують гілки та стовбури дерев у пошуках шкідників.

 

 

Iмя