Архів
Ноябрь 2013
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Окт   Янв »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Ссавці

На території парку зустрічається біля 40 видів ссавців, з яких майже половина занесені в Червону книгу України. Більшість з них ведуть потаємний або нічний спосіб життя й тому на очі потрапляють рідко. Найлегше побачити їжака, зайця, лисицю та, як недивно, вовка, а в акваторіях моря – дельфінів.

Звичайно ссавці виявляються за слідами своєї життєдіяльності. На піщаних степових ділянках можна побачити купки піску — характерні викиди сліпака піщаного. В цих же місцях можна знайти і нірки кандибки звичайної. Ці гризуни – «червонокнижні» ендеміки Нижньодніпровських пісків.

Нещодавно на території парку оселилась видра річкова, котра зараз постійно мешкає на узбережжі лиману. Місцями живуть окремі родини борсуків.

Хижі ссавці представлені єнотовидною собакою, лисицею, вовком та родиною куницевих.

Найбільш чисельними є мишоподібні гризуни, окремих з них, легко виявити по кублам – миша лугова (будує кулясті гнізда на траві) та миша курганцева (будує з трави курганчики розміром до метра в ширину та понад півметра в висоту). Серед мишоподібних гризунів зрідка зустрічаються сірий хом’ячок та мишівка степова – види з сторінок Червоної книги України.

На території парку також зустрічається до 10 видів кажанів. З копитних зустрічається козуля та кабан.

В акваторіях парку можна спостерігати три види дельфінів. Найчастіше зустрічається азовка, рідше – афаліна та дуже рідко – білобочка.

Iмя