Архів
Январь 2014
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Ноя   Июл »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Підсумки діяльності НПП “Білобережжя Святослава” в 2015 році

В національному природному парку «Білобережжя Святослава» 23 грудня 2015 року відбулось засідання науково–технічної ради. Традиційно в кінці року воно присвячується  підведенню підсумків діяльності парку в цілому та його структурних підрозділів  зокрема. Розглянуто  на засіданні також питання, що стосуються і більш широкого кола жителів Миколаївщини.

Серед останніх можна виділити розгляд  наміру  Міністерства інфраструктури України в питанні створення порту по перевалці сипучих вантажів в акваторії Чорного моря між Тендрівською та Кінбурнською косами.

 Картосхема проектної пропозиції.

Відповіддю на запит НПП  Мінінфраструктури підтвердило  плани по створенню  такого порту. Члени науково-технічної ради парку прийняли рішення стосовно питання створення об’єкту портової інфраструктури, в якому:

1. Висловлено свою стурбованість можливими ризиками для сусідніх акваторій національного природного парку та Чорноморського біосферного заповідника;

2. Ініційовано проведення громадських слухань цього питання із залученням провідних науковців — екологів та представників місцевої  громади;

3. Наголошено на необхідності проведення об’єктивних екологічних експертиз самої концепції можливого створення такого порту.

Національним природним парком направлено також інформаційний лист щодо такого проектного наміру в Міністерство екології та природних ресурсів України, Запрошуємо до участі в громадських слуханнях всіх зацікавлених громадян та організації, телефон для контакту 3-00-26.

Наступним  питанням, що викликало жваве обговорення, було розгляд пропозицій  про відзначення лауреатів «Зірки Білобережжя» за 2015 рік.

Знак «Зірка Білобережжя»

Нагадаємо, що в 2014 році такими, що вагомо допомагали та істотно сприяли діяльності парку,стали Дудкін Олег — директор ГО «Українське товариство охорони птахів» м.Київ, Станішевська Інна — директор бази відпочинку «Пелікан» с.Покровка, Чекета Марина — директор департаменту соціальних програм компанії «Кока-Кола Україна» м.Київ. Відзначити  та вручити знак «Зірка Білобережжя» за 2015 рік члени Науково-технічної ради  вирішили наступним номінантам:

1. Дудкіну Олегу – директору ГО «Українське товариство охорони птахів» за підтримку  проектів протягом 2015 року на території  національного природного парку та пов’язаних з ним, а саме: акції „Я люблю своє узбережжя”, в результаті яких проведена очистка 5 кілометрів прибережної смуги  з залученням  волонтерів, та продовження ліквідації сміттєзвалища в лісовому кварталі №23. Вивезено біля 100 м.куб. зібраних  відходів на офіційний полігон ТПВ смт. Гола Пристань. Наданої допомоги в продовженні заходів по охороні та моніторингу Бієнкових плавнів.

Двічі відзначений О.Дудкін зліва з М.Чекетою.

2. Коновалову Сергію — приватному підприємцю, власника плавзасобів «Бригадир Горич» та «Соболь» за постійну  підтримку працівників СДО парку  та проведення рекреаційних заходів на території НПП.

3. Горячевій Олені -  власному кореспонденту телеканалу ICTV за системне та об’єктивне висвітлення проблемних питань збереження природного біорізноманіття Кінбурнського півострова та його заповідних об’єктів та найкращий репортаж про національний природний парк «Білобережжя Святослава» 2015 року.

О.Горячева за роботою

4. Шполянському Михайлу Юхимовичу — громадському діячу до 2014 р., голові ГО. «Кінбурн-життя», письменнику, автору численних творів про людей та природу Кінбурна. Останній збірник автора «Был такой случай» видавництво «Никея» С.Петербург, 2015 год. За постійну енергійну підтримку ідеї збереження Кінбурна та заповідних територій  півострова.

Про  останнього номінанта хочеться сказати особливо, як про чудову людину, засновника першого на Миколаївщині дитячого будинку сімейного типу, патріота Кінбурнської коси та її заповідності. На жаль, отця Михайла зараз вже немає в живих.  Пам’ять про нього, його справи і його книги залишається і буде ще довго залишатись, поки існують сама Кінбурнська коса і Національний природний парк «Білобережжя Святослава» на її заповідних просторах.

Відділ науки

Iмя