Архів
Январь 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Авг   Мар »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Домовились зробити Білобережжя чистим…

…учасники «круглого столу», що відбувся в минулу п’ятницю за ініціативи національного природного парку «Білобережжя Святослава» на території Кінбурнської коси.

 У відвертому конструктивному діалозі взяли участь всі, кому не байдужа доля «перлини Причорномор’я»:  перший заступник голови Очаківської райдержадміністрації Стовманенко С.П., Покровський сільський голова Агафонов Г.М., директор ДП «Очаківське лісомисливське господарство» Туровський В.С., представник регіонального ландшафтного парку Форманюк І.В., директор бази відпочинку «Таврія» Телятніков М.П., депутат Покровської сільської ради Дяченко Н.В., адміністрація НПП «Білобережжя Святослава» на чолі з директором Козловським Ю.І., місцеві жителі. Учасники круглого столу  відзначили у своїх виступах, що первозданна природа Кінбурну в умовах різкого зростання попиту на літній відпочинок біля моря наразі потребує дбайливого ставлення та захисту.

Козловський Ю.І., Стовманенко С.П., Форманюк І.В., Агафонов Г.М.

В першу чергу це стосується підтримання належного санітарного стану, а отже цивілізованого  поводження місцевих жителів та відпочивальників з буденним продуктом життєдіяльності людей – сміттям. Позитивний досвід в щоденній боротьбі за чистоту території національного природного парку «Білобережжя Святослава» вже дає результати – на рекреаційних дільницях встановлено сміттєзбірники для роздільного збору сміття, відходи сортуються, пластик спресовується, регулярно здійснюється видалення відходів на полігони ТПВ в м.Очаків та м.Голу Пристань.

 Проте, це питання потребує комплексного вирішення. Адже значна частина сміття утворюється на території населених пунктів, які до національного парку не входять. Ще існують багаторічні локальні звалища в лісових кварталах, які визначені як такі, що не мають власника. Бази відпочинку на косі теж повинні нести відповідальність за дотримання санітарного стану їх відпочивальниками.

 Результатом жвавого кількагодинного спілкування стало підписання спільної резолюції, що задекларувала створення спільної робочої комісії з вивчення питань санітарної очистки коси; участь приватних підприємців, що надають рекреаційні послуги (житло, транспорт, екскурсії) у підтримці належної чистоти у зонах відпочинку; вирішення питання регулювання транспортного потоку на в’їзді до  території природно-заповідних об’єктів півострову; створення на території сільради комунальної служби.

Учасники «круглого столу» та працівники НПП «Білобережжя Святослава» взяли участь у черговому, восьмому, прибиранні звалища в лісовому кварталі №22, яке стало можливим за фінансової падтримки Українського товариства охорони птахів та компанії «Кока-Кола Україна». Загалом за три роки прибирань вивезено на Голопристанський полігон побутових відходів близько 250 м3 побутових несортованих та 50 м3 сортованих відходів, які накопичувалися протягом десятиліть.

 Також в рамках «круглого столу» було відзначено, що розвиток і підтримка природоохоронних територій може надавати місцевій громаді низку переваг, а саме: робочі місця для місцевого населення, розвиток зеленого туризму, розвиток і збереження сільської інфраструктури (транспортне сполучення, сільські магазини, розвиток приватного бізнесу), підвищений попит на місцеві ремесла і продукти харчування; умови для залучення міжнародних інвестицій та ін. Але все це можливе тільки при співпраці між сільською громадою, природоохоронними установами, громадськими інституціями та органами влади.

Світлана Тарабан,
начальник відділу еколого-освітньої роботи
та рекреаційного благоустрою
НПП «Білобережжя Святослава»

Iмя