Архів
Январь 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Авг   Мар »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Нагодуйте птахів взимку!

Шановні друзі!

За вашим вікном мете сніг і вже кілька діб, як різко впав стовпчик термометра. Просимо Вас згадати про те, що там, по інший бік вікна, лишається багато птахів, для яких наразі настала найтяжча пора за всю довгу зиму, адже зниження температури співпало із першими сніговими заметами.

Під час ожеледиці і сильних снігопадів, коли земля, а також гілки дерев покриті кригою і снігом, життя птахів ускладнюється.

А під снігом будь -  якому птахові значно важче знайти достатню кількість поживи. Можливо саме в цей період, за всю нинішню зиму, загине найбільша кількість птахів.

Пам’ятайте! У зимовий період птахи потерпають не стільки від холоду, а від того, що не вистачає їжі.

З настанням холодів природні запаси корму починають зменшуватися, а тому птахи поступово переходять на поїдання урожаю насіння й плодів. У періоди нестачі корму найбільш уразливими стають дрібні садові птахи.

Взимку, не встигнувши протягом короткого дня добути собі необхідну кількість поживи, птахи залишаються на ніч напівголодними і, не дочекавшись дня, гинуть. Із настанням зимових холодів птахи переміщуються ближче до людських осель.

На фото хатні і польові горобці, чубатий жайворонок – посмітюха

Закликаємо Вас прямо зараз облаштувати годівничку для птахів. Нею може стати ваше підвіконня, або будь – яка конструкція, яку ви зробите з пластикової пляшки, пакету від соку або будь – чого іншого. А ці  годівнички зробили працівники Василівського науково – дослідного природоохоронного відділення НПП «Білобережжя Святослава»

Підгодовувати птахів можна насінням та зерням будь яких рослин (якщо воно не смажене!), крихтами хлібу (крім чорного!), салом та будь – яким іншим жиром (несолоним!).

В наших силах врятувати птахів від голодної смерті. Якщо регулярно розвішувати годівниці і в певні години поповнювати їх кормом, то це зможе допомогти зберегти пташок від загибелі та сконцентрувати їх у певному районі.

А щоб про ваші добри справи дізналися інші – зробіть фото та відправте їх на електрону адресу rlpkk@ukr.net з поміткою «Щедра годівниця» (обов’язково вкажіть прізвище  та ім’я учасника акції)

Дякуємо першим учасникам акції «Щедра годівниця»

І. В. Форманюк,
провідний фахівець з екоосвіти
РЛП «Кінбурнська коса» та
НПП «Білобережжя Святослава»
Фото К. Редінов, Н. Калина

Iмя