Архів
Январь 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Авг   Мар »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

«Птах – року – 2015» у м. Очаків: результати підсумовані, виставка відкрита.

У Очаківській міській бібліотеці відкрилася зовсім незвичайна виставка творчих робіт учнів очаківських шкіл присвячена… рожевому пелікану. На неї представлені екологічні проекти та реферати, листівки та оригінальні книжці, малюнки та фоторепортажі, а також оповідання, казки, вірші про пелікана рожевого, написані та придумані учнями самостійно або разом із учителями чи батьками, що ілюструють особливості поведінці птаха та відношення людей до нього.

Нагадаємо, що вже багато років поспіль Товариство охорони птахів України започаткувало природоохоронну акцію «Птах року», тому у школах вже стало доброю традицією визначатиме рік певного птаха. Кожної пташці, що була обрана «Птахом року», притаманні свої, особливі риси, що вирізняє її у великій пташиній родині.

«Птахом року – 2015» став рожевий пелікан – він є дальнім мігрантом та охороняється міжнародними конвенціями і занесений до Червоної книги України. Для Кінбурнської коси цей птах є однією з її візитівок.

Нещодавно у відділі освіти Очаківської міськради за участю об’єктів ПЗФ: НПП «Білобережжя Святослава» та РЛП «Кінбурнська коса» були підсумовані результати акції «Птах року – 2015» серед учнів загальноосвітніх шкіл м. Очаків та визначені переможці.

 У номінації «Кращий реферат» переможцями стали учениці 9 класу ЗОШ № 1: Дар’я Гогіна  та Ольга Масаліка;

У номінації «Екологічний проект» — учні 2-Б класу ЗОШ №  2;

Єлизавета Волкова – учениця 2 Б класу отримала диплом для класу

У номінації «Оригінальна робота» — Денис Добушев — учень 4-Б класу ЗОШ № 2, Дмитро Соловйов та Кирило Бондаренко  — учні 4 класу ЗОШ № 4;
У номінації «Екологічна казка» — учні 4 класу ЗОШ № 4: Тимофій Робулець та Єлизавета Собко;

У номінації «Кращий вірш»: — Дар’я Шарапова — учениця 3 класу ЗОШ № 4 та Дмитро Гричишкін – учень 4Б класу ЗОШ № 2 (серед учнів початкових класів), Ольга Бичкова – учениця 10 класу (серед учнів старших класів);

Дар’я Шарапова читає власний віршик про пеліканів

У номінації «Кращий малюнок» — учні ЗОШ № 2: Єлизавета Лазарєва (учениця 11 класу), Анна Гуменюк (учениця 6 Б класу) та Анна Коткевич (учениці 4-Б класу);

Переможцем міського етапу акції «Птах року – 2015» стала учениця 3 класу ЗОШ № 4 – Наталія Тур

 Завідуюча Очаківської міської бібліотекою Г.В. Біла, методист міського відділу освіти Л. А. Головня та провідний фахівець з екоосвіти РЛП «Кінбурнська коса» та НПП «Білобережжя Святослава» І.В.  Форманюк привітали переможців акції «Птах року – 2015», яким вдалося розширити та поглибити знання про одного з цікавих і рідкісних видів орнітофауни України – пелікана рожевого, знайти багато цікавих фактів про нього та використати образ пелікана рожевого в різних напрямках мистецтва.

 Людмила Андріївна Головня нагородила переможців акції Дипломи міського відділу освіти.

Від природно – заповідних об’єктів: РЛП «Кінбурнська коса» та НПП «Білобережжя Святослава» переможці отримали листівки, плакати та заохочувальні призи з логотипом Українського товариства охорони птахів.

Журі відзначило також реферати Ользі Бичкової, Наталії Холодної та Сніжани Запорожан (ЗОШ № 1), оригінальний виріб учня 2А класу ЗОШ № 2 Данила Передрія, малюнки у супроводі віршів, загадок та фото учнів ЗОШ № 2: Олексія Серегина, Єлизавети Стиханової, Степана Левченко, Варвари Бащенко, Софії Андросової, Світлани Котової (3Б клас), Маргарити Матющенко (2А клас), Діани Коняєвої (6Б клас), Марини Іванової (9 клас) та учениці ЗОШ № 3  Владислави Данилко.

Дякуємо батькам, що допомагають дітям та вчителям, яким вдалося активізувати пізнавальну та творчу діяльність своїх вихованців: С. П. Столяр – вчителю біології ЗОШ № 1, Н. В. Безлепкіної – вчителю біології ЗОШ № 2, класним керівникам ЗОШ № 2: С. М. Лозовської (2 Б клас),  Т. М. Калюжної (3 Б клас) та О. М. Єгурнової (4 Б клас), С. О. Николаєвої – вчителю ЗОШ № 3, класним керівникам ЗОШ № 4: А. С. Михлич (4 клас) та Т. П. Величко (3 клас).

Роботи багатьох учасників акції потрапили на виставку у міську бібліотеку, яку з задоволенням оформили її працівники, за що їм велика подяка.

І.В.  Форманюк,
провідний фахівець з екоосвіти
РЛП «Кінбурнська коса» та
НПП «Білобережжя Святослава»

Нагодуйте птахів взимку!

Iмя