Архів
Июль 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар   Ноя »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

В національному природному парку «Білобережжя Святослава» пройшов V Ювілейний «Ахіллів забіг!»

Кінбурнська коса – це місце, сповнене міфами, легендами, оповіданнями, які дуже тісно сплелися поміж собою.

Можливо, саме тут відбулася грандіозна морська битва, в якій переміг Ахілл і на честь перемоги влаштував змагання по бігу «Ахіллів біг»!?

В данину нашому минулому, вже п’ять років поспіль національний природний парк «Білобережжя Святослава» (Миколаївська область), за підтримки Миколаївського клубу любителів бігу, проводять на рекреаційній дільниці «Кінбурнська стрілка» еколого – спортивне свято – «Ахіллів забіг».

Із року в рік «Ахіллів забіг» збирає у себе все більше і більше учасників і гостей: серед них представники влади, громадськості, працівники культури та освіти, місцеві жителі та відвідувачі парку.

На цьогорічній ювілейний «Ахиллів забіг»  завітали школярі з м. Хирів Старосамбірського району Львівської області, представники Миколаївського клубу активного та екстремального туризму та молодіжної громадської організації «Джерело», студенти Одеського національного університету тощо.

Почесними гостями заходу були відомі винороби Очаківщини, які презентували учасникам свята власну продукцію.

Загалом змагалися більш 50 учасників – серед них професіонали, школярі, малюки та звичайні любителі бігу, але для всіх них — відстань до омріяної перемоги була однакова – 2000 метрів. Звісно, у діточок забіг був значно коротшим – 500 м. Та кожен свою відстань пройшов гідно.

Майстер спорту України та призер чемпіонату Європи Іван Гринік разом з директорм НПП «Білобережжя Святослава» Юрієм Козловським нагороджували переможців дипломами, медалями та дубовими віночками.

На честь переможців та учасників змагань співали та танцювали жители Кінбурнської коси — учні Василівської школи, яскраво виступав танцювальний гурт з Очакова «Нова Галактика», а клуб «Еліт-Данс» подарував оригінальний виступ призерів бального танцю. На святі можна було почути українські песні у виконанні гостей зі Львову і гуморески учня Очаківської школи, а звуки народних інструментів – бандури та флейти -зливаясь зі звуками прибою, заворожували присутніх.

Ведучі заходу, працівники парку, — Ірина Лахтіонова та Олександр Іванов, згідно сценарію, розповідали про славне минуле Білобережжя, про народи, що жили на цієї вразливій землі і вважали її священною та залишили нам її практично в первозданному вигляді і тому закликали берегти землю предків.

Традиція берегти природу, знати та поважати її – дуже важлива складова, що має підвищити рівень екологічної свідомості учасників заходу та їх відповідального ставлення до природоохоронних ініціатив НПП «Білобережжя Святослава». З цією метою працівники парку зробили інформаційні стенди, розробили новий буклет «Запрошуємо до НПП Білобережжя Святослава» та подарували його учасникам та гостям.

У рамках заходу дирекція парку привітала природоохоронців з Днем працівника природно – заповідної справи, а найкращі отримали грамоти та подяки.

Отримала вітання та відзнаку «Зірку Білобережжя» кореспондент телеканалу ІСТV Олена Горячева завдяки вагомій підтримці парку під час висвітлювання його проблем.

А наприкінці дійства, за традицією, на Чорноморському узбережжі Кінбурнської коси, у місці злиття Дніпра та Чорного моря, пролунав гімн України у виконанні всіх учасників заходу:

Чорне море нам усміхнеться

Дід Дніпро зрадіє…

Учасники та гості еколого – спортивного свята, яке відбулося у найдавнішій колисці олімпійського руху Північного Причорномор’я, мали змогу оцінити спортивні досягнення бігунів, познайомитися з працівниками парку та їх діяльністю, насолодитися чистим повітрям та теплим морем, повертаючись додому з незабутніми приємними враженнями.

«Ахіллів забіг», як один з заходів парку, що має екологічну, краєзнавчу та патріотичну складові, спрямований поступово підвищувати краєзнавчу та екологічну цінність території парку та впливати на подальше зростання його привабливості для рекреації та туризму.

Ірина Форманюк,

провідний фахівець з екоосвіти

НПП «Білобережжя Святослава»

Iмя